Gelibolu Osmanlı Mutfağı

Yazar Admin

BİZİM HİKAYEMİZ

1930’lu yıllarda Gelibolu’da dünyaya gelen dedemizle başladı bizim hikayemiz…
Necati Göksel (Koca Usta) 7 nesil Gelibolulu olan; esnafından memuruna, yöneticisinden neyzenine kadar her meslekte güzel insanlar yetiştiren köklü bir ailede doğdu. Tüm çocukluğu, lezzetli yemeklerin yendiği, şen sohbetlerin yapıldığı geniş aile sofralarında geçti. Bu sofralar ve yenilen yemekler Necati Göksel’in “Koca Usta” unvanını almasında ilham kaynağı olmuştur.
Genç yaşlarından itibaren sevgiyle yaptığı yemekler, asker ocağında da çok beğenilmiştir. Askerde tanıştığı Bolulu ustasından öğrendiklerini kendi ustalığına ekleyerek vatan görevini tamamlamıştır.
Koca Usta Necati Göksel, 1960’lı yıllarından itibaren Gelibolu’nun çeşitli yerlerinde açtığı mütevazi ama kaliteli dükkanlarıyla, çok kısa zaman içerisinde hem ustalığını hem de insanlığını tüm çevresine duyurmuştur.
Dedemizden miras aldığımız küçük bir dükkânı, 15 yıl önce “Gelibolu Osmanlı Mutfağı” adıyla patentini alarak büyütmüş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Sizler tarafından tercih edilmek, taktir edilmek bizi hep ileriye taşımaktadır. Geleneksel yapımızdan ödün vermeyen menülerimize her yeni gün dünya mutfağından da yeni tatlar eklemekteyiz.
3 kuşaktır dedemizin ilk günkü heyecanıyla sizleri mekanımızda misafirimiz yapıyoruz.
Hoş geldiniz….